Український центр контролю над тютюном ГО "Життя" спільно з Агенцією журналістики провели громадський моніторинг незаконної торгівлі тютюном у столиці.

Результати моніторингу під час прес-конференції презентував голова правління ГО "Життя" Андрій Скіпальський, передає INTV.

"Ми протягом квітня провели громадський моніторинг усіх станцій метро, виходів, переходів в місті Київ і з'ясували, що на 52-х станціях метро виявлено 41 порушення - незаконна торгівля підакцизними товарами, незаконна торгівля товарами, які не мають акцизних марок (сигарети без акцизних марок), а також поштучна торгівля сигаретами", - зазначив він.

За словами активіста, на більшості станціях метро у столиці можна придбати незаконно цигарки "дешево, доступно і поштучно". Також він зауважив, що частина цигарок, які незаконно поштучно продаються, позначені поміткою Duty free.

"Рівно три роки тому ми проводили аналогічний моніторинг і результат був приблизно такий же. Ми бачимо, що за три роки майже нічого не змінилось", - зауважив А. Скіпальський.

Він також зазначив, що за фактом моніторингу буде підготовлено звернення до МВС та Нацполіції з метою проведення рейдів або ліквідації незаконної торгівлі.

«Ми з колегами народними депутатами підготуємо депутатські звернення до правоохоронних органів, щоб були вжиті заходи для системного розслідування цих фактів», - сказав народний депутат Остап Єднак (позафракційний).

Парламентарій вважає, що Україна як один з лідерів за контрабандою сигарет в тому числі в ЄС мала б бути найбільше зацікавленою в приєднанні до міжнародних договорів, конвенцій для запобігання транскордонної торгівлі. Але чомусь цього не відбувається.

«Торік кабмін затвердив відповідне рішення, але від адміністрації президента, яка мала б подати до парламенту відповідний законопроект, вже рік немає жодних сигналів. Тобто фактично блокується цей процес. Вже три звернення було надіслано народними депутатами з метою пришвидшення цього процесу і через якісь формальні відписки пан Райнін не пускає в хід дану ініціативу», - розповів О. Єднак.

Він переконаний, що в сесійній залі народні обранці не чинитимуть опір ратифікації цього документу.

Громадські активісти також підготували інтерактивну карту пунктів незаконної реалізації сигарет, яка може слугувати доказами фактів правопорушень. 

«Торговці сигаретами мають однаковий асортимент у тому числі й контрабандних цигарок, що свідчить про одних постачальників. Також нелегальні продавці - це здебільшого жінки пенсійного віку, які мають справляти враження знедолених. Але насправді це керована мережа збуту, яка працює за певними правилами та під прикриттям, а можливо за погодженням із правоохоронними органами», - зазначили громадські активісти.(Не обов'язково, не публікується)

— Введіть сюди символи з картинки